Golenie żyletką dla początkujących - krok po kroku
31 sierpnia 2020Chcesz rozpocząć przygodę z tradycyjnym goleniem jednak nie wiesz jak się za to zabrać? Wszelkie wątpliwości zostały już opisane na forum, jednak dla wygody, by nie „przekopywać...
Broda jest niesamowicie modna, jednak aby móc cieszyć się ciekawym wyglądem, trzeba odpowiednio o nią dbać. Szczególnie ważne są zabiegi fryzjerskie. Wielu mężczyzn korzysta z tego typu usług, ponieważ niełatwo jest osiągnąć zamierzany efekt w warunkach domowych. Jest to czasochłonne i trudne - można porównać to ze stylizacją włosów. Warto udać się do profesjonalisty, nawet od czasu do czasu, aby nasz wygląd nabrał odpowiedniego charakteru. Warto również poznać specyfikację brzytwy - podstawowego narzędzia do pielęgnacji zarostu.
Brzytwa - jaka stal?
Jeśli interesujesz się tematem pielęgnacji brody, z pewnością zastanawiałeś się, co jest do tego potrzebne. Czy to do użytku domowego, czy do profesjonalnego salonu - odpowiednia brzytwa to podstawa. Oto rodzaje stali, z której wykonuje się to narzędzie:
• stal węglowa - jest najbardziej popularnym tworzywem. Jest bardzo łatwa do naostrzenia, dlatego łatwo jest uzyskać odpowiednio ostre krawędzie. Niestety, ma również wady - wyjątkowo szybko rdzewieje
• stal nierdzewna - trudniej naostrzyć ją niż węglową, nie jest też tak ostra, ale ma jedną, istotną zaletę: rdza nie będzie takim problemem jak u poprzedniczki
• stal damasceńska - w porównaniu z poprzednimi materiałami, zdecydowanie trudniej jest ją obrobić. Jest twarda, ale dzięki temu rzadziej trzeba ją ostrzyć. Jej cena jest znacznie wyższa, co przekłada się na dużo wyższą jakość.
Uchwyty brzytwy też są ważne!
Podczas korzystania z brzytwy, ważne jest aby dobrze leżała w dłoni. Kształt i materiał uchwytu ma więc ogromne znaczenie. Może mieć wiele odcieni i kształtów. Popularne są różnego rodzaju tworzywa sztuczne, a także cellidory. Warto zwrócić uwagę także na staminę oraz mikartę.
Miłośników brzytwę nie brakuje. Wiele osób tworzy kolekcje, które nie mają na celu służyć, a po prostu wyglądać. W tym przypadku uchwyty mogą być bardziej finezyjne. Wykonane z egzotycznych drzew (różane, cedrowe czy oliwne). Dostępne są również ciekawe okazy wykonane z masy perłowej, skorupy żółwia, czy kości słoniowej - są oczywiście bardzo drogie. To przedmioty kolekcjonerskie, a jeśli wybieramy coś do codziennego użytkowania, raczej kierujmy się w stronę tworzyw sztucznych, czy stalowych.
Brzytwa i jej ostrze
Funkcjonalność brzytwy zależy również od rodzaju ostrza. Jego szerokość ma bardzo duże znaczenie - im szersza, tym łatwiej zebrać pianę, ale trudniej wykonywać nią drobniejsze zabiegi. Szerokość wpływa na wagę brzytwy, co może mieć także wpływ na używanie. To sprawa dość indywidualna.
Kolejnym ważnym elementem jest końcówka ostrza. Może być kwadratowa, haczykowata lub zaokrąglona.
0Komentarze