PPoradnik brodacza
Jak wykonać drenaż limfatyczny w 4 krokach
21 maja 2022
-
Strona główna
-
Blog AgendaPro Estetyka
-
Jak wykonać drenaż limfatyczny w ...
Istnieje wiele rodzajów masażu i każdy z nich ma swoje zalety, ale drenaż limfatyczny jest jedną z najlepszych usług, jakie możesz zaoferować w swoim salonie kosmetycznym. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać drenaż limfatyczny, czytaj dalej.
Masaże z drenażem limfatycznym cieszą się bardzo dobrą opinią ze względu na ich zdolność do oczyszczania organizmu, a w szczególności układu limfatycznego, z płynów, z których się składa. Jeśli więc szukasz sposobu na podniesienie jakości doświadczeń swoich klientów i przyciągnięcie nowych, możesz rozważyć dodanie do swojej oferty masażu limfatycznego.
Co to jest układ limfatyczny i dlaczego dobrze jest go osuszać?
Zanim przystąpimy do praktyki, musimy zagłębić się nieco w teorię stojącą za tym masażem, abyśmy mogli stać się ekspertami w dziedzinie drenażu limfatycznego.
Układ limfatyczny jest jednym z najważniejszych układów w organizmieczłowieka. Jego głównym zadaniem jest pozbycie się substancji, które nie są potrzebne lub są szkodliwe dla organizmu. Pomaga również w utrzymaniu zdrowia układu krążenia oraz w tworzeniu komórek, których zadaniem jest obrona organizmu przed zagrożeniami.
W przypadku problemów z układem limfatycznym lub braku drenażu może dojść do obrzęku, czyli nagromadzenia się płynu w układzie limfatycznym. Dlatego też masaże wykonuje się w celu drenażu układu limfatycznego, aby zapobiec obrzękom i uwolnić układ od produkowanego przez niego płynu, zwanego limfą.
Manualny drenaż limfatyczny: jak to się robi?
Nauka wykonywania masażu limfatycznego krok po kroku nie jest skomplikowana. Oto kroki, które należy wykonać:
-
Po pierwsze, należy ułożyć nogi podopiecznego jedna na drugiej. Następnie na nodze, która znajduje się na górze, należy wykonać delikatny masaż po zewnętrznej stronie od kolana do biodra. Można to robić przez około 3 minuty, a następnie przejść na drugą nogę, gdzie powtarza się ten ruch.
-
Następnie przechodzimy do ramion, w tym celu należy unieść ramię klienta tak, aby utworzyło kształt litery "L". Teraz możesz powtórzyć ten sam ruch, który wykonałeś na nogach - coś w rodzaju okręgu, od ramienia do nadgarstka. Powtarzaj przez około 1 minutę i 30 sekund, a następnie zmień ramiona.
-
Teraz można przejść do szyi klienta. Połóż ręce tuż pod uszami i zacznij powtarzać dotychczasowe ruchy. Wykonuj tę czynność przez około minutę, a następnie przejdź do następnego obszaru.
-
Ostatnim obszarem jest pachwina. Każdą z dłoni należy położyć po jednej stronie pachwiny i powtarzać ruchy okrężne przez około 3 minuty.
Stosując się do tych 4 prostych kroków, będziesz w stanie zapewnić swojemu klientowi niesamowity masaż, który nie tylko będzie relaksujący, ale także korzystnie wpłynie na jego zdrowie. Jeśli jednak chcesz zagłębić się w ten temat i poznać inne obszary, w których masaż może przynieść korzyści, zapraszamy do obejrzenia tego filmu:
Zalety i działanie drenażu limfatycznego
Efekty i korzyści płynące z drenażu limfatycznego są liczne, ale najbardziej znane i poszukiwane przez klientów są następujące:
-
Zmniejszenie retencji płynów w organizmie.
-
Pomagają w likwidacji cellulitu.
-
Są one niezwykle relaksujące, więc pozytywnie wpływają na nastrój.
-
Wspomagają układ krążenia i zapobiegają schorzeniom takim jak żylaki.
-
Mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy.
-
Zapobieganie lub eliminowanie obrzęków, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Jeśli potrzebujesz więcej powodów, aby zacząć oferować tę usługę w swoim salonie kosmetycznym, wszystkie te korzyści będą aż nadto wystarczające; nie wspominając o tym, że zabieg ten przyciągnie wielu nowych klientów, którzy szukają drenażu limfatycznego.
Teraz, gdy znasz już wszystkie kroki, jak wykonać drenaż limfatyczny, nie trać czasu i zacznij go ćwiczyć.
Powiązane artykuły:
- Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
- Mikrodermabrazja: zastosowanie, rodzaje, korzyści i przeciwwskazania
- Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i niezbędne wyposażenie
0Komentarze