ZZadbany zarost - kosmetyki
Dbamy o zarost
26 kwietnia 2017
Jeśli chcemy golić się brzytwą wielkim sukcesem będzie wcześniejsze dobre nawilżenie zarostu oraz skóry. Odpowiednia brzytwa również ma tutaj duże znaczenie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak szukać tej brzytwy, która będzie dla nas odpowiednia.
Jak ją wybrać?
Już, gdy zaczniemy czytać opisy brzytew w sklepach specjalistycznych zobaczymy, że pojawiające się charakterystyki są różne. W ten sposób łatwiej nam będzie coś wybrać. Najczęściej zwraca się uwagę na rozmiar, wklęsłość, czoło i materiał z jakiego rączka będzie wykonana. Warto sprawdzać również jaka terminologia jest wykorzystywana przez sprzedawców.
Co do zasady ostrza wykonuje się albo ze stali węglowej albo nierdzewnej. W sprzedaży mamy różne rozwiązania, wśród nich również stal damasceńską. Każdy z tych rodzajów ma swoje charakterystyczne cechy.
Stal węglowa
Jeśli ostrze wykonane będzie ze stali węglowej naostrzenie nie powinno stanowić większego problemu. Niestety ostrze takie charakteryzuje się większą podatnością na rdzę i oksydację. Dbanie o takie ostrze będzie wymagać wycierania ściereczką nawet gdy delikatnie się je dotknie. W ten sposób chronimy się przed przebarwieniem.
Stal nierdzewna
Taka stal nie będzie się ostrzyć tak wygodnie jak węglowa. Codzienne utrzymanie jednak nie wymaga od nas wielu prac przy konserwacji, dla osób niedoświadczonych będzie to dobra opcja.
Stal damasceńska
Stal damasceńska jest przede wszystkim bardzo twarda i raczej trudna w obróbce. Posiada jednak sporo zalet, długo utrzymuje swoją wyjątkową ostrość. Zaliczana do drogich rozwiązań co związane będzie ze skomplikowanym procesem produkcji.
Rączka brzytwy
Jeśli chodzi o rączkę są one obecnie mocno zróżnicowane. Nie ma tutaj jednolitego wyboru, nie ma monolitu materiałów i kolorów. Rączki są profilowane, co ma sprawić, że praca stanie się zdecydowanie wygodniejsza niż by się to mogło wydawać.
Ostrze brzytwy i jego szerokość
Szerokość ostrza jest mierzona od grzbietu do krawędzi i można tutaj mówić o szerokości 5/8 oraz 6/8. Dla osób, które lubią za jednym ruchem, zbierać duże ilości piany ta szersza propozycja będzie lepsza. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że szerokie ostrze będzie trudne w doprowadzeniu do mało dostępnych miejsc. .
Charakterystyka czoła brzytwy
Jeśli mówimy o czole mamy na myśli końcówkę ostrza, można się tutaj spotkać z różnorakimi kształtami. Z historycznego punktu widzenia kształt czoła nie wiąże się z jego przeznaczeniem, ale wynikał z tego, gdzie był produkowany.
Wklęsłość
Wklęsłość brzytwy oznacza się systemami czwartych i przy tym oznaczenie 4/4 to jeden szlif. Nowoczesne brzytwy ten właśnie poziom osiągają.
0Komentarze