Jak zwiększyć rentowność swojego salonu kosmetycznego?
3 marca 2023Strona główna Blog AgendaPro Estetyka Jak zwiększyć rentowność ... Często rozwój biznesu nie oznacza...
Chociaż medycyna estetyczna dysponuje licznymi zabiegami pielęgnującymi skórę, to obecnie istnieją dwie procedury, które wyróżniają się wysoce skutecznymi rezultatami: mowa o peelingu ultradźwiękowym i mikrodermabrazji, dwóch niesamowitych alternatywach przywracających piękno i młodość zniszczonej skórze.
Jako kierownik salonu kosmetycznego powinieneś mieć świadomość, że obie techniki są podobne; istnieją jednak między nimi istotne różnice. Ważne jest, aby ich nie mylić i dokładnie poznać, aby móc zdecydować, który jest najbardziej odpowiedni dla każdego typu skóry.
Jeśli więc myślisz o oferowaniu którejś z tych usług w swojej firmie lub pracujesz jako estetyk, powinieneś wiedzieć, jak je dogłębnie rozróżnić. W dalszej części wyjaśnimy na czym polega każda z technik, jakie są jej zalety i czym się różnią.
Czy to z powodu odwodnienia, blizn, przyczyn środowiskowych, czy też naturalnego upływu czasu, nasza skóra jest stale narażona na czynniki, które ją osłabiają i zużywają, dlatego w obliczu tych pogorszeń konieczne jest utrzymanie jej w zdrowiu i dobrej pielęgnacji. Peeling ultradźwiękowy lub mikrodermabrazja to dwie niesamowite alternatywy na poradzenie sobie z tymi problemami.
Z jednej strony mikrodermabrazja jest jedną z najczęściej stosowanych metod estetycznych do złuszczania górnej warstwy skóry. Jest to zabieg, który polega głównie na regeneracji komórek poprzez stymulację produkcji kolagenu, nadając skórze większą elastyczność.
Istnieją dwie techniki mikrodermabrazji: mikrodermabrazja tradycyjna, w której wykorzystuje się małe kryształki tlenku glinu oraz mikrodermabrazja nowoczesna, w której wykorzystuje się maleńkie końcówki diamentowe. Oczywiście oba mają ten sam cel: złuszczenie i oczyszczenie najbardziej zewnętrznych warstw skóry, dzięki czemu staje się ona bardziej miękka, gładka i napięta. Jedyną różnicą jest czas ekspozycji między sesjami, przy czym nowoczesna technika zapewnia bardziej natychmiastowe rezultaty.
Jako taka, mikrodermabrazja skupia się na trzech głównych działaniach podczas swojego zabiegu: zasysaniu, złuszczaniu i usuwaniu komórek. Ten zabieg jest przydatny dla prawie wszystkich rodzajów skóry i może być stosowany na różnych obszarach ciała . Ważne jest, aby wyjaśnić swoim klientom, że wyniki są stopniowe i że co najmniej pięć sesji będzie wymagane, aby zauważyć poważne zmiany.
Z koleipeeling ultradźwiękowy polega na złuszczaniu skóry przeprowadzanym dzięki działaniu łopatki ultradźwiękowej, która wibruje przy częstotliwości dźwięku do 20 000 Hz. Dlatego też zabieg ten nazywany jest peelingiem mechanicznym, dla odróżnienia od peelingu chemicznego. Najogólniej mówiąc, ultradźwiękowa łopatka stymuluje naturalną produkcję kolagenu, co prowadzi do głębokiego oczyszczenia porów gromadzących martwe komórki oraz prawidłowego dotlenienia skóry, co przekłada się na jej większą elastyczność i gładkość.
W zależności od rodzaju skóry, która ma być poddana zabiegowi i głębokości penetracji, jakiej szuka klient, istnieją różne rodzaje peelingu ultradźwiękowego :
Jak widać, ważne jest, aby jako estetyk lub właściciel centrum urody właściwie ocenić specyfikę skóry swoich klientów, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.
Choć prawdą jest, że oba zabiegi sprzyjają regeneracji skóry, to jednak istnieją między nimi pewne różnice, jeśli chodzi o efekty. Zobaczmy, jakie efekty daje zastosowanie peelingu ultradźwiękowego lub mikrodermabrazji na skórze.
Efekty działania peelingu ultradźwiękowego:
Efekty stosowania mikrodermabrazji:
Kiedy zamierzasz oferować te usługi w swoim centrum urody, ważne jest, aby poinformować klientów o głównych zaletach i przeciwwskazaniach tych zabiegów. Jak już zauważyliśmy, efekty pomiędzy peelingiem ultradźwiękowym a mikrodermabrazją są mniej więcej podobne do siebie, więc czas zadać sobie pytanie: jakie są korzyści i przeciwwskazania jednego i drugiego?
Korzyści wynikające z zastosowania peelingu ultradźwiękowego:
Korzyści płynące z mikrodermabrazji:
Przeciwwskazania do wykonania peelingu ultradźwiękowego:
Przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji:
Warto też wiedzieć, że istnieje duża różnica między peelingiem ultradźwiękowym a chemicznym. W porównaniu z mikrodermabrazją jest to zupełnie inny zabieg, ponieważ wykorzystuje serię produktów, które w kontakcie ze skórą mogą być bardzo ścierne, jeśli nie zachowa się odpowiedniej ostrożności.
W związku z tym peeling chemiczny jest zabiegiem niechirurgicznym, w którym stosuje się produkty, które mogą być żrące. Jego zadaniem jest odmłodzenie skóry i oczyszczenie jej na znacznie głębszym poziomie.
W zależności od rodzaju zastosowanej substancji, zabieg ten polega na regeneracji warstw zniszczonych przez substancję chemiczną. Jak możemy się domyślać, oczekiwanym rezultatem jest młodsza i świeższa skóra. Ponadto jego aplikacja musi być przeprowadzona przez certyfikowanego specjalistę w dziedzinie urody, ponieważ istnieją różne rodzaje peelingu chemicznego w zależności od użytej substancji i głębokości skóry, na którą jest nakładany. Na przykład istnieją powierzchowne peelingi chemiczne, średnie peelingi chemiczne i głębokie peelingi chemiczne, które wykorzystują odpowiednio kwasy: mlekowy, glikolowy, salicylowy, trójchlorooctowy (TCA), migdałowy i azelainowy.
Jeśli nastawimy się na wymienienie kilku różnic między obiema terapiami, to uznamy je za najważniejsze:
Wracając do porównania peelingu ultradźwiękowego i mikrodermabrazji, zobaczmy ile sesji każdego z tych zabiegów jest potrzebnych do osiągnięcia efektów pożądanych przez Twoich klientów:
Na koniec, ze strony AgendyPro nalegamy, aby uświadomić użytkownikom centrum urody, którzy poddają się tym zabiegom, jak konieczna jest późniejsza pielęgnacja skóry. Zalecaj stosowanie specjalistycznych kremów nawilżających, lub filtrów przeciwsłonecznych, jeśli jest to absolutnie konieczne, aby klient wystawiał swoją skórę na działanie promieni słonecznych.
Powiązane artykuły:
Komentarze